Cviky na chudnutie – cvičenie na chudnutie

Aký typ cvičenia na chudnutie pomáha schudnúť? Ktoré cviky na chudnutie sú najlepšie?

Už dávno neplatí pri cvikoch – cvičení na chudnutie, že čím viac cvičím tým lepšie a čím ťažšie cvičenia tým rýchlejšie chudnem.

Je zrejmé, že cvičenie chudnutie urýchľuje chudnutie, ale zvolené cviky na chudnutie musia mať nielen správnu náročnosť, intenzitu ale aj časovú dĺžku. Ak si ich správne zvolíte, tak chudnutie si výrazne uľahčíte.

Cviky s činkami – pokiaľ je Vašim cieľom naozaj schudnúť, tak sa vyhnite cvikom s ťažkými činkami. To má za následok, že dokážete spraviť len pár opakovaní cviku a to spôsobí v podstate nárast svalovej hmoty a priberanie na váhe (výrazný faktor je aj strava). Pokiaľ chcete medzi cviky na chudnutie zaradiť cvičenie s činkami tak môžete ale zvoľte si takú záťaž, aby ste dokázali urobiť 20-30 opakovaní. Nezabúdajte, že pri cvičení s činkami musíte dodržať správnu techniku cviku, pretože nesprávne cvičenie môže viesť aj ku trvalému poškodeniu zdravia

Kondičné cviky na chudnutie – bicykel, bežiaci pás, behanie, steper,

Tieto cviky resp. cvičenia sú optimálne na chudnutie. Je potrebné zvoliť si ľahšiu záťaž a sústrediť sa na vytrvalosť. V takom prípade sú tieto cvičenia na chudnutie naozaj efektívne. Doporučujeme aspoň 45 minút napríklad 3 krát v týždni. Je dôležité aby sa Vám to časom nezunovalo, preto tieto vytrvalostné aktivity striedajte. Môžete tam zaradiť aj rýchlu chôdzu – aspoň 60 minút.

Bez ohľadu nato, aké cviky na chudnutie preferujete, platí zásada, že tuky sa najľahšie spaľujú pri  60 až 70-tich percentách z hodnoty Vášho maximálneho tepu. Ak Váš max. tep je napr. 200, tak sa Vám najlepšie bude chudnúť cca pri tepe 120 – 140. Pozri tabuľku.

Pokiaľ chcete pri chudnutí odbornú pomoc, prihláste sa na kurz Krotitelia tukov. Pre viac informácií o kurze krotitelia tukov kliknite sem. Pomôžeme Vám splniť si sen o peknej postave.