Čaje na chudnutie

Existujú čaje na chudnutie, ktoré sľubujú zázračne schudnutie. Ale čaje za Vás neschudnú, iba Vám trochu pomôžu. Ako súčasť komplexného chudnutia sú na chudnutie vhodné. Vyskúšajte!

Chcete schudnúť? Vyskúšali ste už takmer všetko? Doplňte do svojho chudnúceho plánu čaje a bude sa Vám chudnúť ľahšie. Jednak Vám bylinkové čaje pomôžu pri chudnutí a k tomu ako bonus pomôžu aj Vášmu zdraviu.

Ako mi bylinkový čaj pomôže pri chudnutí?

Rôzne čaje majú rôzne účinky. Takisto Vám každý z nich dopomôže schudnúť inou cestou. Vyberte si najvodnejší pre Vaše telo. Najlepší efekt pri chudnutí majú nesladené čaje. Nezabúdajte, že pri čajoch taktiež platí, že vo väčšom množstve môžu byť až škodlivé. Pokiaľ ale vypijete denne napr. 3 šálky čaju a raz začas čaj aj obmieňate, nemusíte sa báť – neublížite si.

Diuretické čaje – pomáhajú telu zbaviť sa nadmerného množstva vody v tele. Spolu z touto vodou vyplavia ja časť odpadových látok, čo napomôže kondícii Vášho tela. Schudnete na váhe, ale nie z tukov, ale iba z vody. Pokiaľ nepijete dostatok tekutín a budete piť veľa diuretického čaju môže dôjsť k dehydratácii organizmu. Takže s mierou.

Detoxikačné čaje Ich hlavnou funkciou je napomôcť telu zbaviť sa odpadových látok a pomôcť ku prečisteniu organizmu. Pri chudnutí je ich najväčší význam v tom, že prečistené telo, lepšie spracúva potravu a tým aj napomáha úspešnej regulácii hmotnosti. Majú veľmi pozitívny vplyv na zdravie. Ale tiež platí, že všetko s mierou.

Energetické čaje – pomocou prírodného kofeínu stimulujú telo ku vyššej aktivite a tým zabezpečia väčšie množstvo spálených kalórií. Pozor si musia dať ľudia precitlivelý na kofeín. Okrem iného Vám takýto čaj pomôže zlepšiť aj pitný režim a bylinky v ňom obsiahnuté pomôžu aj Vášmu zdraviu.

Bez ohľadu nato aký čaj si pri chudnutí vyberiete, samotný za Vás neschudne. Ako súčasť účinného postupu na chudnutie je však veľmi vhodný. Účinný postup na chudnutie zahŕňa aj dostatočný pitný režim, úpravu stravovacích návykov a nejakú tú fyzickú aktivitu. Najdôležitejšia časť je ale udržanie vlastnej motivácie počas chudnutia na vysokej úrovni. Ak chcete schudnúť účinne bez jojo efektu a nie ste si istý, že to zvládnete, využite populárny program na chudnutie, počas ktorého s našou odbornou pomocou dokážete schudnúť.

Alenka a Adam – wellness tréneri